SYKKEL NM BANE 2018

PROGRAM FOR SYKKEL NM BANE 2018

Fredag 12. oktober

Øvelse Beskrivelse  Tidspunkt
Lagledermøte Odense Cykelbane Klubbhus 14.00
200 m fly – Sprint kvalifisering KS, MJ, MS, KJ 16.30
Sprint ¼ Finaler(1 Heat) KS, MJ,  MS  17.05
Sprint Plasseringsheat 5-8 MJ,MS  17.35
Sprint Semifinaler(best av 3) MJ, MS  17.45
Sprint Plass. heat 3-4(best av 3) MJ,MS  18.45
Sprint Finaler (best av 3) KJ, KS, MJ, MS  19.15
PREMIESEREMONI NM SPRINT ca. kl.20.00

Lørdag 13. oktober

Øvelse Beskrivelse Tidspunkt
Lagledermøte Klubbhus Odense Cykelbane 08.45
NM 500 meter KJ, KS  10.00
NM 1000 meter MJ, MS  10.15
NM Premieseremoni KJ, KS, MJ, MS  11.00
NM Omnium Scratch KJ, KS  11,30
NM Omnium Scratch MJ, MS  11.55
 PAUSE  13.00
NM Omnium Temporace KJ, MJ, KS, MS  13.30
NM Omnium Eliminasjon KJ, KS, MJ, MS 14.35
NM Omnium Poengløp KJ, KS, MJ, MS  15.45
NM Premieseremoni  17.00

Søndag 14. oktober

Øvelse Beskrivelse Tidspunkt
Lagledermøte Klubbhus Odense Cykelbane 09.00
NM Keirin Innledende KJ,KS, MJ, MS 10.10
NM 2000 m/NM 3000 m KJ, KS, MJ  11.55
NM 4000 m  MS  12.30
NM Keirin Semifinale  MJ, MS
PAUSE  13.15
NM Keirin Plasseringsheat 7-12  MS 13.45
NM Keirin Finale 1-6  KS, MJ, MS  14.15
NM Premierseremoni  14.30
NM 3000 m Finale KS, MJ  14.50
NM 4000 m Finale  MS 15.40
 NM Premieseremoni  ca.16.00

PÅMELDING


Resultater Dag 1 av Norgesnmesterskapet på Bane 2017

Da er 1. dag av NM på bane ferdig, og vi har kåret 4 nye norske mestere i løpet av kvelden.

I damer junior er Nora Tveit fra Stavanger SK ny Norsk mester i Sprint, med en tid, 12.52 som ville gitt henne en 4.plass i 200 meter kvalifiseringen for menn junior. Dette er også tangering av den norske rekorden for K-Junior

Håkon Jørgen Grude fra Grenland SK ble ny norsk mester i Sprint i Menn Junior

Anita Yvonne Stenberg, IK Hero gikk av med seiren i kampen med Tone Hatteland Lima og ble Norsk mester i Sprint for Damer Senior.

Jon Even Corneliussen, Sandefjord SK gikk av med seieren i kampen med IK Hero’s Aasmund Groven Lindtveit og ble ny Norsk mester i Sprint for Menn Senior. Han fortsetter da det som ser ut til å ha blitt en tradisjon for Sandefjord SK, og kapre medaljer i Bane NM. Med tiden 10.77 så satte også Jon Even ny norsk rekord for M-Senior

Komplette resultatlister finner dere her

 


200 meter kvalifisering

Resultatene fra 200 meter kvalifiseringen under Bane NM 2017

Download (PDF, 180KB)


NM Bane 2017

Fredag 6 oktober starter NM Bane på Velodromen i Odense, Thorvald Ellegaard Arena.

Danskene arrangerer også en del DM øvelser i løpet v helgen.

Programmet for NM finner du her


Bane NM 2016 Dag 2

Eliminasjonsløpet var første øvelse etter pausen, seieren i K-Junior gikk til Pernille Feldmann, K-Senior ble som ventet vunnet av Anita Yvonne Stenberg, I M-Junior stakk Kristian Klevjer av med gullet etter en tett duell.
I menn senior ble det tilløp til dramatikk, Anders Oddli vant den siste spurten mot Aleksander Perez, men ble deplassert til 2.plass på grunn av farefull kjøring rett etter målgang.

Alle resultatlistene finnes under “Resultat” menyen.

Ytterligere oppdateringer med  resultatene fra Scratch(Fellesstart) øvelsen er lagt ut.
i K-Senior ble det seier til Anita Yvonne Stenberg foran Tone Hattestad Lima og Josephine Hansen. I K-junior gikk Pernille Feldmann av med seieren foran Martine Gjøs, men s det i menn junior ble storeslem til Horten og omegn Cykleklubb med trippelseier. Erik Gellein Halvorsen foran Markus Kjølstad og Bendik Gjøs.
I menn senior ble det en klar seier til Anders Oddli foran Aleksander Perez, men vår egen Jørgen Sneisen stakk av med bronsemedaljen.

Komplette lister oppdateres kontinuerlig utover dagen.

Resultatene fra dagens øvelser ligger nå ute under “RESULTAT” menyen.


Sprint resultater

Resultater fra fredagens sprint er lagt ut under “Resultater”.


Bane NM er i gang!

Bane NM 2016 er i gang i Odense, Danmark.
Følge med på nettsidene våre for fortløpende resultater i løpet av helga!

banenm2016_1


Trening på banen, fredag 12. februar

Det er mulig å trene på banen fredag 12. februar fra klokken 10.00, fram til ca. kl.13.30


Startrekkefølge Sprint Kvalifisering (200 m flying)

Her er startrekkefølgen til Sprintkvalifiseringen fredag 12.2:

Download (PDF, 39KB)


Sandefjordrittet, en del av Sandefjords-trippelen

Download (PDF, 321KB)


Eldre innlegg »